GAMEON GOES24FHD180IPS 24″ FHD, 120Hz, MPRT 0.5ms, HDMI 2.1, Fast IPS Gaming Monitor 24Inch
Original price was: R3499,00.Current price is: R2499,00.
Key Features:
  •  Vivid Display: 99% sRGB color gamut.
  •  Fast Panel: IPS with quick response.
  •  Smooth Gameplay: 120Hz refresh rate.
  •  Sharp Visuals: 1920×1080 FHD resolution.
  •  Immersive Sound: High-bass 4Ω 3W speakers.
  •  Seamless Gaming: FreeSync/Adaptive-Sync support.
  •  Device Compatibility: HDMI 2.1, VGA ports.
  •  Compact Design: 75x75mm VESA compatible
1 x GAMEON GOES24FHD180IPS 24inch Gaming Monitor 1 x Power Cable
Key Features:
    Crystal-Clear QHD Display
    Smooth Refresh Rate
    Enjoy fluid gameplay with a 120Hz overclocked refresh rate that eliminates lag and tearing, ensuring every frame transitions seamlessly for competitive gaming and casual entertainment.
    Versatile Connectivity
Call or WhatsApp us on
12 Month Warranty
Secure Checkout
Delivery Information
Standard delivery fee is R100 or FREE for orders over R1000.
Efficient courier delivery with full order tracking, ensuring your device reaches you safely.
  • Johannesburg & Pretoria: 2-3 working days
  • Cape Town & Durban: 5-10 working days
  • Outlying Areas: 5-10 working days
Add a review
GAMEON GOES24FHD180IPS 24″ FHD, 120Hz, MPRT 0.5ms, HDMI 2.1, Fast IPS Gaming Monitor 24Inch GAMEON GOES24FHD180IPS 24″ FHD, 120Hz, MPRT 0.5ms, HDMI 2.1, Fast IPS Gaming Monitor 24Inch
Rating*
0/5
* Rating is required
Your review
* Review is required
Name
* Name is required
Add photos or video to your review
0.0
Based on 0 reviews
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%